سوال حقوقی:

صلح و سازش بعد از صدور رای

سلام و عرض ادب. من و شخصی دیگر درباره‌ی موضوعی به اختلاف برخوریدم و شخص علیه من اقامه دعوا کرد. پس از مدتی و بعد از صدور رای در دادگاه می‌خواهیم با یکدیگر صلح و سازش کنیم. می‌خواستم بدونم آیا امکان دارد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 178 قانون آیین دادرسی مدنی صلح و سازش در هر مرحله‌ای از دادرسی مدنی امکان پذیر است. اما از آن جایی که موضوع صلح خاتمه دادن به دعوا است، بنابراین صلح و سازش می‌بایست قبل از صدور رأی قاطع دعوا باشد. پس با توجه به ماده شما در این مرحله امکان صلح و سازش را ندارید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده