سوال حقوقی:

تکلیف پرونده در صورت عدم یاد کردن سوگند

سلام وقت بخیر. در پرونده‌ای که در دادگاه دارم، شخص خوانده باید قسم یاد کند، اگر او از این کار امتناع کند و قسم یاد نکند، قاضی نسبت به پرونده چه تصمیمی خواهد گرفت؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 1328 قانون مدنی کسی که قسم متوجه او شده است، در صورتی که بطلان دعوی شما را ثابت نکند، یا باید قسم یاد کند یا قسم را به شما رد کند و اگر نه قسم یاد کند و نه قسم را به شما واگذار کند، با سوگند شما مورد ادعای ثابت خواهد شد و قاضی به آن حکم خواهد کرد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این مورد با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده