سوال حقوقی:

تکلیف معامله نسبت به اموال شخص دیگر

سلام وقت بخیر. می‌خواستم بدونم اگر کسی نسبت به اموال شخص دیگری عقد بیعی منعقد کند در حالی که صاحب اموال اصلاً از این قضیه با خبر نبوده باشد، تکلیف معاملات منعقد شده چیست؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 197 قانون مدنی در صورتی که ثمن یا مثمن معامله عین متعلق به غیر باشد آن معامله برای صاحب عین خواهد بود. طبق این ماده معامله برای صاحب اموال مذکور خواهد بود و معامله منعقده در اصطلاح حقوقی معامله فضولی است و نافذ نمی‌باشد و نفوذ معامله منوط به تنفیذ معامله از طرف صاحب مال است و اگر آن را رد کند معامله محکوم به بطلان خواهد بود. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده