سوال حقوقی:

خرید اموالی که در عرف برای آن‌ها پولی نمی‌پردازند

سلام وقت بخیر. من یک کلکسیون دار اشیاء قدیمی هستم . می‌خواهم یک سری اسناد و مدارک قدیمی که بسیار هم پاره هستند و خوردگی دارند و اسناد مهمی هم نیستند مثلاً اسناد راجع به بهداری ارتش در سال 1331 و ... هستند . می‌خواستم بدونم از لحاظ حقوقی عقد بیعی که برای این موارد منعقد می‌شود درست است و مورد حمایت قانون گذار می‌باشد یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 215 قانون مدنی مورد معامله باید مالیّت داشته و متضمن منفعت عقلایی مشروع باشد. اما باید توجه داشت طبق رأی وحدت رویه‌ای که از هیأت عمومی دیوان عالی کشور صادر شده است خرید و فروش چیزی که در عرف ارزش داد و ستد دارد ولی در نظر خریدار و فروشنده ارزش مالی و یا معنوی دارد و فورش آن معقول است صحیح و قانونی می‌باشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده