سوال حقوقی:

وصیت کردن نسبت به اموال

سلام و عرض خسته نباشید. من می‌خواهم وصیت نامه‌ای تنظیم کنم و در ضمن آن نیمی از اموالم را به شخصی که حدوداً 45 سال است در عمارت ما خدمت می‌کند، واگذار کنم . می‌خواستم بدونم آیا قید چنین خواسته‌ای در وصیت نامه عملی می‌باشد و احیاناً بعد از مرگم مشکلی پیش نمی‌آید؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 843 قانون مدنی وصیتی که مازاد بر یک سوم اموال متوفی باشد، منوط به تنفیذ وراث او می‌باشد، و اگر عده‌ای از وراث آن را تنفیذ کنند و عده‌ای دیگر مازاد بر یک سوم را رد کنند ، نسبت به سهم کسانی که تنفیذ کرده‌اند نافذ و صحیح و نسبت به سهم وراثی که رد کرده‌اند باطل خواهد بود . طبق این توضیحات وصیتی که شما نسبت به نیمی از اموال خود انجام داده‌اید، مازاد بر یک سوم آن تنها در صورت تنفیذ وراث صحیح و اجرایی خواهد بود . در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده