سوال حقوقی:

رهن گرفتن خانه در ازای سرمایه گذاری

سلام خسته نباشید. یک سوال از خدمتتون داشتم. می‌خواستم مبلغ 400 میلیون تومان در یک شرکت که در کار صادرات و واردات است سرمایه‌گذاری کنم و مدیر قرارداد‌های آن شرکت به من گفت برای تضمین این که در موعد مقرر سود حاصل از سرمایه گذاری و اصل پول من را پس می‌دهند، ملکی را در رهن می‌گذارند. می‌خواستم بدونم آیا امکان دارد که این ملک را در رهن چند نفر دیگر قبل یا بعد از من گذاشته باشند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 776 قانون مدنی امکان دارد که 1 نفر مالی را در مقابل دو یا چند دین که به دو یا چند نفر دارد به رهن بگذارد، در این صورت رهن گیرندگان باید با یکدیگر توافق کنند که مال مرهونه در ید کدام یک از آن‌ها باشد. طبق این ماده بهتر است پذیرفتن ملک به عنوان رهن را در دفتر‌خانه اسناد رسمی انجام دهید و قبل از پذیرفتن آن مطمئن شوید که قبلاً مال در رهن کسی دیگری نیست. البته باید توجه داشت که ارزش ملک مزبور چه میزان است اگر ارزش ملک به اندازه‌ی طلب شما باشد دیگر امکان رهن دادن مجدد آن فراهم نمی‌باشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده