سوال حقوقی:

آیا می توان در وکالت شرط کرد که با فوت موکل وکالت باقی باشد؟

سلام پدرم برای تمام امور خود به شخصی که به او اعتماد بسیار دارد وکالت تام داده است و می خواهد ایشان بعد از مرگش نیز وکیل ایشان باشد.آیا می تواند در عقد وکالت شرط کند که پس از مرگ نیز ایشان وکیل اش باشد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

سلام. وقت بخیر. با توجه به ماده 777 قانون مدنی شرط بقا وکالت در فرض فوت موکل نیز صحیح است اما برخی این نیابت را وصایت می دانند.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده