سوال حقوقی:

طلاق غایب مفقودالاثر بائن است یا رجعی؟

سلام. بعد از پیگیری ها و اقدامات متعدد بالاخره موفق شدم از شوهرم به عنوان غایب مفقود الاثر طلاق بگیرم. اکنون در صورت بازگشت همسرم که 6 سال از او خبری ندارم آیا ایشان می توانند رجوع کنند و حق رجوع دارند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

سلام و احترام. مطابق ماده ۱۰۳۰ قانون مدنی، اگر شخص غایب پس از وقوع طلاق و قبل از انقضاء مدت عده مراجعت نماید نسبت به طلاق حق رجوع دارد ولی بعد از انقضاء مدت ‌مزبور حق رجوع ندارد. همچنین طلاق به حکم دادگاه، اصولا بائن است مگر در مورد غایب مفقودالاثر.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده