سوال حقوقی:

آیا شوهر می تواند اجازه خود برای خروج از کشور را پس بگیرد؟

سلام . شوهرم برای گذرنامه من اجازه محضری دادند و الان پس از یکسال به دلیل مشکلات و اختلافات بینمان میخواهند اجازه شان را پس بگیرند و مانع رفتن من از ایران بشوند. آیا می توانند پس از دادن اجازه آن را لغو کنند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

سلام و احترام. مطابق ماده ۱۹ قانون گذرنامه در صورتی که موانع صدور گذرنامه بعد از صدور آن حادث شود یا کسانی که به موجب ماده ۱۸ صدور گذرنامه موکول به اجازه آنان است از اجازه خود عدول کنند از خروج دارنده گذرنامه جلوگیری و گذرنامه تا رفع مانع ضبط خواهد شد. درنتیجه شوهر این امکان را دارد که حتی بعد از اجازه از خروج شما جلوگیری کند.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده