سوال حقوقی:

آيا مخفي كردن ازدواج قبلي مادر زن، تدليس و فريب در ازدواج محسوب مي شود؟

سلام همسرم قبل از ازدواج در مورد ازدواج قبلي مادرشان به من هيچ مطلبي نگفته بودند و من بعد از يكسال از ازدواجمان متوجه شدم كه مادر زنم قبلا با مرد ديگري ازدواج كرده بودند و سپس جدا شدند. آيا مي توانم به خاطر مخفيكاري و فريب بنده به جرم تدليس از آنها شكايت كنم؟آيا حق فسخ ازدواج را دارم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰

سلام و احترام. خير مطابق ماده ۱۱۲۸ قانون مدني هر گاه در یکی از طرفین صفت خاصی شرط شده و بعد از عقد معلوم شود که طرف مذکور فاقد وصف مقصود بوده برای طرف مقابل ‌حق فسخ خواهد بود خواه وصف مذکور در عقد تصریح شده یا عقد متباینا بر آن واقع شده باشد. در نتيجه ازدواج قبلي مادر زوجه تدليس نمي باشد و شما حق فسخ نداريد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده