سوال حقوقی:

آيا بيماري صرع از موجبات فسخ نكاح است؟

سلام. من و شوهرم در دوران نامزدي متوجه مريضي من شديم و چندين بار جلوي ايشان حالم بد شد و غش كردم و ايشان از قرص ها و مريضي من اطلاع داشتند. اكنون كه 5 ماه از ازدواجمان گذشته ايشان ادعا ميكنند كه من اسم مريضي تو را نمي دانستم و تو مريضي صرع داشتي و مخفي كردي؛ در صورتيكه من اصلا هيچ دارو و مريضي را از ايشان مخفي نكردم.آيا ايشان ميتوانند بر اين اساس ازدواج را فسخ كنند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب.مطابق ماده ۱۱۲۸ قانون مدني هر گاه در یکی از طرفین صفت خاصی شرط شده و بعد از عقد معلوم شود که طرف مذکور فاقد وصف مقصود بوده برای طرف مقابل ‌حق فسخ خواهد بود خواه وصف مذکور در عقد تصریح شده یا عقد متباینا بر آن واقع شده باشد. لذا اگر اطلاع داشتند خير و نظر پزشكي قانوني حجت است.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده